Ultimate Cron (7.x-2.0-rc4) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: enabled
pt: ativado

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: desativado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Logs
pt: Registros do sistema

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: settings
pt: configurações

en: Default
pt: Padrão

en: Time
pt: Hora

en: User
pt: Usuário

en: Configure
pt: Configurar

en: Error
pt: Erro

en: Database
pt: Banco de dados

en: Module
pt: Módulo

en: Never
pt: Nunca

en: Throttle
pt: Regular

en: Overridden
pt: Sobrescrito

en: N/A
pt: N/D

en: General
pt: Geral

en: anonymous
pt: anônimo

en: Duration
pt: Duração

en: Threshold
pt: Limite

en: Rules
pt: Regras

en: Delay
pt: Atraso

en: Fixed
pt: Fixo

en: Cron
pt: Agendador de tarefas

en: Interval
pt: Intervalo

en: by
pt: escrito por

en: Storage
pt: Armazenamento

en: User Agent
pt: Agente do usuário

en: Simple
pt: Simples

en: Any
pt: Qualquer

en: About
pt: Sobre

en: Started
pt: Iniciada

en: Queue
pt: Fila

en: Scheduled
pt: Agendado

en: - All -
pt: - Todos -

en: scheduler
pt: agendador

en: Cron could not run because an invalid key was used.
pt: O Cron não pôde rodar porque uma chave inválida foi utilizada.

en: Unlock
pt: Desbloquear

en: No item found.
pt: Nenhum item encontrado.

en: Run cron every
pt: Rodar agendador de tarefas a cada

en: Service group
pt: Grupo de serviço
