Ultimate Cron (7.x-2.10) - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: cron
fa: کرون

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Error
fa: خطا

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Module
fa: ماژول

en: Never
fa: هیچوقت

en: Throttle
fa: بازدارنده

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: N/A
fa: هیچ

en: General
fa: عمومی

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Duration
fa: مدت

en: Threshold
fa: آستانه

en: Rules
fa: قوانین

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Fixed
fa: ثابت

en: Cron
fa: کرون

en: Interval
fa: دوره

en: by
fa: توسط

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Simple
fa: ساده

en: Any
fa: هر

en: About
fa: درباره

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: - All -
fa: - همه -

en: Cron could not run because an invalid key was used.
fa: کرون نمی‌تواند اجرا شود زیرا از کلید اشتباه استفاده شده است.

en: Run cron every
fa: اجرای کرون هر
