Ultimate Cron (7.x-2.11) - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Title
sv: Titel

en: enabled
sv: aktiverad

en: Operations
sv: Funktioner

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: cron
sv: schemalagda aktiviteter

en: Logs
sv: Loggar

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: settings
sv: inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Time
sv: Tid

en: User
sv: Användare

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Error
sv: Fel

en: Database
sv: Databas

en: Module
sv: Modul

en: Never
sv: Aldrig

en: Throttle
sv: Lastbegränsning

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Serial
sv: Serienummer

en: General
sv: Allmän

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Rules
sv: Regler

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Features
sv: Funktioner

en: Fixed
sv: Fast

en: Cron
sv: Schemalagda aktiviteter

en: Interval
sv: Intervall

en: by
sv: av

en: Storage
sv: Lagring

en: Simple
sv: Enkel

en: Any
sv: Alla

en: About
sv: Om

en: Started
sv: Startade

en: Queue
sv: Kö

en: Cron jobs
sv: Schemalagda aktiviteter

en: Scheduled
sv: Schemalagd

en: - All -
sv: - Alla -

en: Scheduler
sv: Schemaläggaren

en: scheduler
sv: schemaläggaren

en: Cron could not run because an invalid key was used.
sv: Schemalagda aktiviteter kunde inte köras eftersom en ogiltig nyckel användes.

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Run cron every
sv: Kör schemalagda aktiviteter varje
