Ultimate Cron (7.x-2.4) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: Logs
it: Log

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: settings
it: impostazioni

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Error
it: Errore

en: Module
it: Modulo

en: Never
it: Mai

en: Throttle
it: Limitatore

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: N/A
it: N/D

en: Serial
it: Seriale

en: General
it: Generale

en: anonymous
it: anonimi

en: Duration
it: Durata

en: Threshold
it: Soglia

en: Rules
it: Regole

en: Features
it: Funzionalità

en: Fixed
it: Fisso

en: Interval
it: Intervallo

en: by
it: da

en: Storage
it: Archiviazione

en: Simple
it: Semplice

en: Any
it: Qualunque

en: About
it: Informazioni

en: Started
it: Iniziato

en: Scheduled
it: Pianificazioni

en: - All -
it: - Tutto -

en: Cron could not run because an invalid key was used.
it: Non è stato possibile eseguire cron perché è stata usata una chiave non valida.

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Unlock
it: Sbloccare

en: Run cron every
it: Esegui cron ogni
