Ultimate Cron (7.x-2.4) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: cron
tr: dönemsel görev

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: settings
tr: ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Time
tr: Zaman

en: User
tr: Kullanıcı

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Error
tr: Hata

en: Database
tr: Veritabanı

en: Module
tr: Modül

en: Never
tr: Asla

en: Throttle
tr: Kısıtlama

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Jobs
tr: İşler

en: General
tr: Genel

en: Cache
tr: Önbellek

en: Duration
tr: Süre

en: Threshold
tr: Eşik

en: Rules
tr: Kurallar

en: Delay
tr: Gecikme

en: Features
tr: Özellikler

en: Fixed
tr: Sabit

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Interval
tr: Aralık

en: by
tr: yazan

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Simple
tr: Basit

en: Any
tr: Herhangi

en: About
tr: Hakkında

en: Started
tr: Başladı

en: Cron jobs
tr: Dönemsel görev işleri

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Cron could not run because an invalid key was used.
tr: Geçersiz bir anahtar kullanıldığı için dönemsel görevler çalıştırılamadı.

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: Run cron every
tr: Dönemsel görevleri çalıştır, her
