Ultimate Cron (7.x-2.5) - en to kn translation catalogue (38 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: cron
kn: ಕ್ರಾನ್

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: by
kn: ಇಂದ

en: Run
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: running
kn: ಚಾಲನೆಯಲ್ಲಿರುವ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Reload
kn: ಪುನ್ಶೇತನಗೊಳಿಸು

en: Scheduler
kn: ಅನುಸೂಚಕ

en: Unlock
kn: ಅನ್‌ಲಾಕ್ ಮಾಡು
