Uniform (7.x-1.10) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Password
de: Passwort

en: theme
de: Theme

en: Text field
de: Textfeld

en: Select
de: Auswählen

en: Node forms
de: Beitragsformulare

en: Checkbox
de: Kontrollkästchen

en: Form elements
de: Formular Elemente

en: Textarea
de: Textbereich

en: File field
de: Dateifeld

en: Select your desired theme.
de: Wählen Sie das gewünschte Theme.

en: Select the form elements you would like to be themed.
de: Wählen Sie die Formularelemente, die Sie gestalten möchten.

en: Administration Areas
de: Verwaltungsbereiche

en: Uniform settings
de: Uniform Einstellungen

en: Sexy forms with jQuery.
de: Hübsche Formulare mit jQuery.

en: Button: HTML Tag
de: Schaltfläche: HTML Tag

en: Button: Input
de: Schaltfläche: Eingabe

en: Button: Submit
de: Schaltfläche: Eingabe

en: Enable Uniform
de: Modul Uniform aktivieren

en: Disable Uniform
de: Modul Uniform deaktivieren
