Uniform (7.x-1.8) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: theme
it: tema

en: Text field
it: Campo di testo

en: Select
it: Scegliere

en: Textarea
it: Area di testo
