Unisender API (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enable
it: attiva

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Main settings
it: Impostazioni principali

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Block
it: Blocco

en: Fields
it: Campi

en: Order
it: Ordina

en: Full
it: Completo

en: Lists
it: Liste

en: Entity
it: Entità

en: disable
it: disattiva

en: Require subscribers to Double Opt-in
it: Richiedi il doppio Opt-in per l'iscrizione

en: New subscribers will be sent a link with an email they must follow to confirm their subscription.
it: Ai nuovi iscritti sarà inviato un link tramite e-mail, che dovranno visitare per confermare l'iscrizione.

en: Subscription form
it: Form di iscrizione

en: %name has been deleted.
it: %name è stato eliminato.

en: Batch limit
it: Limite batch

en: Order in checkout
it: Ordine in fase di checkout
