Unisender API (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Title
fr: Titre

en: enable
fr: activer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: disabled
fr: désactivé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Tags
fr: Étiquettes

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Main settings
fr: Paramètres généraux

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: Block
fr: Bloc

en: Fields
fr: Champs

en: Members
fr: Membres

en: Order
fr: Ordre

en: Full
fr: Complet

en: Lists
fr: Listes

en: Entity
fr: Entité

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: disable
fr: désactiver

en: You have been successfully subscribed.
fr: Votre demande d'abonnement a été complétée.

en: Bundle
fr: Type

en: Subscription form
fr: Formulaire d'abonnement

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: %name has been deleted.
fr: %name a été supprimé.

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: -- Select --
fr: -- Sélectionner --

en: @email was subscribed to list @list.
fr: @email a été abonné à la liste @list

en: Order in checkout
fr: Commande en cours de paiement

en: Confirmation Message
fr: Message de confirmation

en: There was a problem with your newsletter signup.
fr: Un problème est survenu lors de votre inscription à la newsletter.
