Unisender API (7.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enable
nl: inschakelen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Main settings
nl: Algemene instellingen

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Block
nl: Blok

en: Fields
nl: Velden

en: Members
nl: Leden

en: Order
nl: Volgorde

en: Full
nl: Volledig

en: Lists
nl: Lijsten

en: Entity
nl: Entiteit

en: Global Settings
nl: Algemene instellingen

en: disable
nl: uitschakelen

en: Require subscribers to Double Opt-in
nl: Dubbele opt-in verplicht voor abonnee's

en: New subscribers will be sent a link with an email they must follow to confirm their subscription.
nl: Nieuwe aanmelders ontvangen een e-mail met een link om de aanmelding te bevestigen.

en: You have been successfully subscribed.
nl: U bent met succes ingeschreven.

en: Compression
nl: Compressie

en: Bundle
nl: Bundel

en: Subscription form
nl: Inschrijfformulier

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: %name has been deleted.
nl: %name is verwijderd.

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Batch limit
nl: Batch-limiet

en: -- Select --
nl: -- Selecteer --

en: Commerce (contrib)
nl: Commerce (bijgedragen)

en: ENABLED
nl: Ingeschakeld

en: @email was subscribed to list @list.
nl: @email is geabonneerd op lijst @list.

en: A unique machine-readable name for this list. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam voor deze lijst. Het mag alleen kleine letters, nummer en onderstrepingstekens bevatten.

en: There was a problem with your newsletter signup.
nl: Er was een probleem met uw nieuwsbriefinschrijving.

en: Subscribed to %list
nl: Ingeschreven op %list

en: Not subscribed to %list
nl: Niet ingeschreven op %list
