Unisender API (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: enable
pt: habilitar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: disabled
pt: desativado

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Description
pt: Descrição

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: Main settings
pt: Configurações principais

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Block
pt: Bloco

en: Fields
pt: Campos

en: Members
pt: Membros

en: Order
pt: Pedido

en: Full
pt: Completo

en: Lists
pt: Listas

en: Entity
pt: Entidade

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: disable
pt: desativar

en: You have been successfully subscribed.
pt: Sua assinatura foi efetuada com sucesso.

en: Compression
pt: Compressão

en: Bundle
pt: Pacote

en: Subscription form
pt: Formulário de assinatura

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: %name has been deleted.
pt: A conta de %name foi apagada.

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: -- Select --
pt: -- Selecionar --

en: Order in checkout
pt: Pedido no checkout
