Unisender API (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: enable
id: hidupkan

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Block
id: Blok

en: Fields
id: Bidang isian

en: Members
id: Anggota

en: Order
id: Urutan

en: Full
id: Penuh

en: Lists
id: Daftar

en: Entity
id: Entitas

en: disable
id: dimatikan

en: Bundle
id: Bundel

en: %name has been deleted.
id: %name sudah dihapus.
