Unisender API (7.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Title
de: Titel

en: enable
de: aktivieren

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: disabled
de: deaktiviert

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Description
de: Beschreibung

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Main settings
de: Haupteinstellungen

en: Email Address
de: E-Mail-Adresse

en: Fields
de: Felder

en: Members
de: Mitglieder

en: Order
de: Reihenfolge

en: Full
de: Vollständig

en: Lists
de: Listen

en: Entity
de: Entität

en: Global Settings
de: Globale Einstellungen

en: disable
de: Deaktivieren

en: Require subscribers to Double Opt-in
de: Double-Opt-in erforderlich

en: You have been successfully subscribed.
de: Das Abonnement wurde angelegt.

en: Compression
de: Komprimierung

en: Bundle
de: Subtyp

en: Subscription form
de: Anmeldeformular

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: sec
de: Sek.

en: %name has been deleted.
de: %name wurde gelöscht.

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Subscription Options
de: Abonnements-Optionen

en: Batch Update
de: Massenaktualisierung

en: -- Select --
de: -- Auswählen --

en: Order in checkout
de: Bestellung auf der Kassenseite

en: Confirmation Message
de: Bestätigungsnachricht

en: Force
de: Erzwingen

en: Are you sure you want to &action unsubscribe webhook?
de: Möchten Sie den Webhook &action wirklich abmelden?
