Unisender API (7.x-1.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: enable
hi: सक्षम

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: disabled
hi: अक्षम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Members
hi: सदस्य

en: Order
hi: क्रम

en: Full
hi: पूरा

en: Lists
hi: सूचियों

en: Entity
hi: इकाई

en: disable
hi: अक्षम करना

en: Bundle
hi: पोटली

en: %name has been deleted.
hi: %name मिटा दिया गया है।
