Unit Conversion Formatters (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: <none>
it: -nessuno-

en: Scale
it: Scala

en: Units
it: Unità

en: The number of digits to the right of the decimal.
it: Il numero di cifre alla destra del decimale.

en: Decimal marker
it: Simbolo decimale

en: Space
it: Spazio

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Comma
it: Virgola

en: Thousand marker
it: Separatore delle migliaia

en: Display prefix and suffix.
it: Mostra prefisso e suffisso.

en: Display with prefix and suffix.
it: Mostra con prefisso e suffisso.
