Unit Conversion Formatters (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (11 entries)

en: <none>
vi: <không>

en: Scale
vi: Co dãn

en: Units
vi: Đơn vị

en: The number of digits to the right of the decimal.
vi: Số chữ số sẽ hiển thị phần thập phân.

en: Decimal marker
vi: Dấu ngăn cách hàng đơn vị

en: Space
vi: Khoảng trống

en: Decimal point
vi: Dấu chấm thập phân

en: Comma
vi: Dấu phẩy

en: Thousand marker
vi: Dấu ngăn cách hàng nghìn

en: Display prefix and suffix.
vi: Hiện văn bản trước và sau giá trị của trường.

en: Display with prefix and suffix.
vi: Trình bày thêm các văn bản ở trước và sau phần giá trị.
