Unit Conversion Formatters (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: <none>
hu: < nincs >

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Units
hu: Mértékegységek

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Space
hu: Szóköz

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Comma
hu: Vessző

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: Display with prefix and suffix.
hu: Megjelenítés elő- és utótaggal.

en: Display with value converted from @from to @to.
hu: Megjelenítés @from értékről @to értékre konvertálva.
