Unit Conversion Formatters (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: <none>
uk: <нічого>

en: Scale
uk: Масштаб

en: Units
uk: Одиниці

en: The number of digits to the right of the decimal.
uk: Кількість цифр праворуч від знаку десяткового дробу.

en: Decimal marker
uk: Позначка десяткового числа

en: Space
uk: Пробіл

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: Thousand marker
uk: Розділювач тисяч

en: Display prefix and suffix.
uk: Відображати префікс та суфікс.

en: Display with prefix and suffix.
uk: Відображати з префіксом та суфіксом.
