Units of Measurement (7.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (6 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Description
bg: Описание

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Label
bg: Заглавие

en: Factor
bg: Фактор
