Units of Measurement (7.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Factor
cy: Ffactor
