Units of Measurement (7.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Label
gl: Etiqueta

en: Module
gl: Módulo
