Units of Measurement (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Label
ku: پێناس

en: Factor
ku: هۆکار
