Units of Measurement (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Status
it: Stato

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Module
it: Modulo

en: Units
it: Unità

en: Factor
it: Fattore

en: Measure
it: Misura
