Units of Measurement (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: Module
pt: Módulo

en: Units
pt: Unidades

en: Symbol
pt: Símbolo
