Units of Measurement (7.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان
