Units of Measurement (7.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (5 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Label
te: లేబుల్
