Universal Reference (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Contains
sv: Innehåller

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Content types that can be referenced
sv: Innehållstyper som kan refereras

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
sv: %name: titel stämmer inte. Var vänlig kontrollera ditt urval.

en: %name: found no valid post with that title.
sv: %name: hittade ingen giltig post med denna titel.
