Universal Reference (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Content types that can be referenced
hu: Tartalomtípusok, melyekre hivatkozni lehet

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
hu: %name: a cím nem egyezik.

en: %name: found no valid post with that title.
hu: %name: nincs érvényes tartalom ezzel a címmel.
