Update Status Advanced Settings (7.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Project
cs: Projekt

en: Modules
cs: Moduly

en: Notes
cs: Poznámky

en: Always
cs: Vždy

en: Ignore @version
cs: Ignorovat @version

en: Never
cs: Nikdy

en: Warn if out of date
cs: Upozornit pokud je zastaralý

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: These settings allow you to control if a certain project, or even a specific release of that project, should be ignored by the available updates report. For each project, you can select if it should always warn you about a newer release, never warn you (ignore the project completely), or ignore a specific available release you do not want to upgrade to. You can also specify a note explaining why you are ignoring a specific project or version, and that will be displayed on the available updates report.
cs: Tyto nastavení Vám umožňují nastavit ignorování specifické verze určitého projektu při kontrole aktualizací. Pro každý projekt můžete nastavit, zda budete vždy upozorněni na nové aktualizace, nikdy a nebo budou ignorovány upozorněni pouze na specifické verze. V poznámce můžete specifikovat důvod, proč jste toto nastavení zvolili.

en: Drupal core
cs: Jádro Drupalu

en: Disabled modules
cs: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
cs: Vypnutá témata vzhledu
