Update Status Advanced Settings (7.x-1.0-rc1) - en to no translation catalogue (12 entries)

en: Project
no: Prosjekt

en: Modules
no: Moduler

en: Notes
no: Notater

en: Always
no: Alltid

en: Ignore @version
no: Ignorer @version

en: Never
no: Aldri

en: Warn if out of date
no: Varsle hvis utdatert

en: Themes
no: Utseendemaler

en: These settings allow you to control if a certain project, or even a specific release of that project, should be ignored by the available updates report. For each project, you can select if it should always warn you about a newer release, never warn you (ignore the project completely), or ignore a specific available release you do not want to upgrade to. You can also specify a note explaining why you are ignoring a specific project or version, and that will be displayed on the available updates report.
no: Disse innstillinger lar deg kontrollere om et prosjekt eller en spesifikk versjon av et prosjekt skal bli ignorert av rapporten om tilgjengelige oppdateringer. For hvert enkelt prosjekt kan du velge om du vil bli varslet om nye utgivelser, aldri bli varslet, eller at spesifikk utgivelse du ikke vil oppdatere til blir ignorert. Du kan også skrive notater om hvorfor du ignorerer et prosjekt eller en versjon. Notater vises i rapporten om tilgjengelige oppdateringer.

en: Drupal core
no: Drupal-kjerne

en: Disabled modules
no: Deaktiverte moduler

en: Disabled themes
no: Deaktiverte utseendemaler
