Update Status Advanced Settings (7.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Project
uk: Проект

en: Modules
uk: Модулі

en: Notes
uk: Примітки

en: Always
uk: Завжди

en: Ignore @version
uk: Ігнорувати @version

en: Never
uk: Ніколи

en: Warn if out of date
uk: Попереджати, якщо застарів

en: Themes
uk: Теми

en: These settings allow you to control if a certain project, or even a specific release of that project, should be ignored by the available updates report. For each project, you can select if it should always warn you about a newer release, never warn you (ignore the project completely), or ignore a specific available release you do not want to upgrade to. You can also specify a note explaining why you are ignoring a specific project or version, and that will be displayed on the available updates report.
uk: Ці настроювання дозволяють вам указати, що певний проект або навіть особливий випуск проекту, повинен бути виключений зі  звіту доступних відновлень. Для кожного проекту ви можете вибрати чи потрібне вас повідомляти про нові випуски, ніколи не повідомляти (повністю ігнорувати проект) або ігнорувати певний випуск, до якого ви не прагнете обновлятися. Ви можете також указати коментар, що пояснює чому ви ігноруєте певний проект або версію й це буде показано у звіті доступних відновлень.

en: Drupal core
uk: Ядро Drupal

en: Ignored from settings
uk: Ігноровано з налаштувань

en: Disabled modules
uk: Вимкнені модулі

en: Disabled themes
uk: Вимкнені теми
