Update Status Advanced Settings (7.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Project
da: Projekt

en: Modules
da: Moduler

en: Notes
da: Noter

en: Always
da: Altid

en: Ignore @version
da: Ignorer @version

en: Never
da: Aldrig

en: Warn if out of date
da: Advar hvis udløbet

en: Themes
da: Temaer

en: These settings allow you to control if a certain project, or even a specific release of that project, should be ignored by the available updates report. For each project, you can select if it should always warn you about a newer release, never warn you (ignore the project completely), or ignore a specific available release you do not want to upgrade to. You can also specify a note explaining why you are ignoring a specific project or version, and that will be displayed on the available updates report.
da: Disse indstillinger lader dig bestemme om et bestemt projekt eller en bestem version af et projekt skal ignoreres i statusrapporten. For hvert projekt kan du vælge om du vil advares om hver ny udgivelse, aldrig advare dig (ignorere projektet), eller ignorere en bestemt udgivelse, som du ikke ønsker at opgradere til. Du kan også skrive en kort beskrivelse af hvorfor du ignorere et bestem projekt eller en bestemt version. Noten vises på oversigten over opdateringe.

en: Drupal core
da: Drupal

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Disabled themes
da: Deaktiverede temaer
