Update Status Detailed Email (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Download
de: Herunterladen

en: Release notes
de: Versionshinweise

en: Modules
de: Module

en: Update available
de: Aktualisierung verfügbar

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Revoked!
de: Zurückgezogen!

en: Security update required!
de: Sicherheitsupdate erforderlich!

en: Not supported!
de: Nicht unterstützt!

en: Depends on: !dependencies
de: Abhängig von: !dependencies

en: Required by: !required
de: Benötigt von: !required

en: Drupal core
de: Drupal-Kernsystem

en: Includes: %includes
de: Enthält: %includes

en: Disabled modules
de: Deaktivierte Module

en: Disabled themes
de: Deaktivierte Themes
