Update Status Detailed Email (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Download
id: Unduh

en: Release notes
id: Catatan edar

en: Modules
id: Modul

en: Update available
id: Tersedia pembaruan

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Themes
id: Tema

en: Revoked!
id: Dicabut!

en: Security update required!
id: Dibutuhkan update keamanan!

en: Not supported!
id: Tidak didukung!

en: Depends on: !dependencies
id: Bergantung pada: !dependencies

en: Required by: !required
id: Dibutuhkan oleh: !required

en: Drupal core
id: Inti Drupal

en: Includes: %includes
id: Menyertakan: %includes

en: Disabled modules
id: Modul tidak aktif

en: Disabled themes
id: Tema perwajahan tidak aktif
