Upgrade Status (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: error
it: errore

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Modules
it: Moduli

en: Check manually
it: Controlla manualmente

en: Change
it: Cambia

en: warning
it: avviso

en: Themes
it: Temi

en: Available
it: Disponibile

en: Project not secure
it: Progetto non sicuro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
it: Questo progetto è stato etichettato come insicuro dal team di sicurezza Drupal, non è quindi più disponibile per il download. Si raccomanda di disattivare immediatamente tutto ciò che è direttamente correlato a questo progetto!

en: No available releases found
it: Nessuna release disponibile trovata

en: Invalid info
it: Informazioni non valide

en: Recommended version:
it: Versione consigliata:

en: Security update:
it: Aggiornamento di sicurezza:

en: Latest version:
it: Ultima versione:

en: Development version:
it: Versione di sviluppo:

en: Also available:
it: Disponibile anche:

en: Last checked: @time ago
it: Ultimo controllo: @time fa

en: Last checked: never
it: Ultimo controllo: mai

en: Includes: %includes
it: Include: %includes

en: Disabled modules
it: Moduli disattivati

en: Disabled themes
it: Temi disattivati

en: Failed to get available update data.
it: Recupero delle informazioni sugli aggiornamenti disponibili non riuscito.

en: No available update data
it: Nessuna informazione sugli aggiornamenti disponibile

en: Includes:
it: Include:

en: Enabled: %includes
it: Attivati: %includes

en: Disabled: %disabled
it: Disattivati: %disabled

en: Depends on: !basethemes
it: Dipende da: !basethemes

en: Required by: %subthemes
it: Richiesto da: %subthemes
