Update log (7.x-1.0) - en to kk translation catalogue (11 entries)

en: User interface
kk: Интерфейс

en: Status
kk: Жағдайы

en: Type
kk: Тип

en: Description
kk: Сипаттама

en: Date
kk: Датасы

en: Reset
kk: Ысыру

en: Message
kk: Хабарлама

en: Modules
kk: Модульдер

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Filter log messages
kk: Есеп жазбаларын фильтрле
