Update log (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (11 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Status
ast: Estáu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Message
ast: Mensax

en: Modules
ast: Preseos

en: User
ast: Usuariu

en: Filter
ast: Filtru

en: Failed
ast: Falló
