Update log (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Modules
cy: Modiwlau

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Filter log messages
cy: Hidlo negeseuon log
