Airship Web Notifications (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Yes
de: Ja

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Action URL
de: Aktions-URL

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Middle
de: Mitte

en: Please wait...
de: Bitte warten...

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Default Title
de: Standard-Titel

en: Bottom Left
de: Unten links

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Top Left
de: Oben links

en: Top Right
de: Oben rechts

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Top Center
de: Oben Mitte

en: Bottom Center
de: Unten Mitte

en: App Key
de: App-Schlüssel

en: Notification message
de: Benachrichtigung

en: Notification Text
de: Benachrichtigungstext

en: Notifications Sent
de: Gesendete Benachrichtigungen
