User Roles Bulk Update (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Update
de: Aktualisieren

en: Update options
de: Aktualisierungseinstellungen

en: User Roles
de: Benutzerrollen

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: Add roles
de: Rollen hinzufügen

en: Remove roles
de: Rollen entfernen

en: An error occurred while processing.
de: Bei der Verarbeitung ist ein Fehler aufgetreten.
