User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (37 entries)

en: delete
eu: ezabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: view
eu: ikusi

en: Edit
eu: Editatu

en: Link
eu: Esteka

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: View
eu: Bista

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Address
eu: Helbidea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Order
eu: Ordena

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Select
eu: Aukeratu

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: In the form of WW (01 - 53).
eu: WW (01 - 53) formatuan.

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: In the form of CCYYMMDD.
eu: CCYYMMDD formatuan.

en: In the form of YYYYMM.
eu: YYYYMM formatuan

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: In the form of YYYY.
eu: YYYY formatuan.

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: In the form of MM (01 - 12).
eu: MM (01 - 12) formatuan.

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: In the form of DD (01 - 31).
eu: DD (01 - 31) formatuan.

en: Created week
eu: Sortze-astea
