User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (54 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Link
fi: Linkki

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: View
fi: Näytä

en: User
fi: Käyttäjä

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Address
fi: Osoite

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Order
fi: Järjestys

en: Uncategorized
fi: Katogorisoimattomat

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Site information
fi: Sivuston tiedot

en: Address Book
fi: Osoitekirja

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Select
fi: Valitse

en: Add an address
fi: Lisää osoite

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: In the form of WW (01 - 53).
fi: Muodossa WW (01 - 53).

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: In the form of CCYYMMDD.
fi: Muodossa CCYYMMDD.

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: In the form of YYYYMM.
fi: Muodossa YYYYMM.

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: In the form of YYYY.
fi: Muodossa YYYY.

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: In the form of MM (01 - 12).
fi: Muodossa MM (01 - 12).

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: In the form of DD (01 - 31).
fi: Muodossa DD (01 - 31)

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: Date updated
fi: Päivityspäivämäärä

en: The date the profile was last updated.
fi: Päivämäärä jolloin profiili viimeksi päivitettiin.

en: Site-wide settings and other global information.
fi: Sivustonlaajuiset asetukset ja muu sivuston laajuinen tieto.

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
fi: Valmis tilaus

en: Are you sure you want to delete this address?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän osoitteen?

en: Deleting this address cannot be undone.
fi: Tämän osoitteen poistamista ei voi perua.
