User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (45 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Link
gl: Ligazón

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Add new
gl: Engadir novo

en: View
gl: Ver

en: User
gl: Usuario/a

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Address
gl: Enderezo

en: Users
gl: Usuarios

en: Empty text
gl: Texto baleiro

en: Order
gl: Orde

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Date created
gl: Data de creación

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Text to display
gl: Texto a amosar

en: This will override any other link you have set.
gl: Esto sobrescribirá calquer outro enlace que teña establecido.

en: Delete link
gl: Eliminar ligazón

en: Edit link
gl: Editar ligazón

en: In the form of CCYYMMDD.
gl: Na forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
gl: Creado o ano + mes

en: In the form of YYYYMM.
gl: Na forma YYYYMM.

en: Created year
gl: Ano de creación

en: In the form of YYYY.
gl: Na forma YYYY.

en: Created month
gl: Mes creado

en: Created day
gl: Día creado

en: Created week
gl: Semana creada

en: Updated year + month
gl: Ano + mes de modificación

en: Updated year
gl: Ano de modificación

en: Updated month
gl: Mes de modificación

en: Updated day
gl: Día de modificación

en: Updated week
gl: Semana de modificación

en: Date updated
gl: Data de creación

en: The date the profile was last updated.
gl: Data na que o perfil foi actualizado por última vez.

en: Provide a simple link to delete the profile.
gl: Proporciona un enlace simple para eliminar o perfil.
