User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Cancel
is: Hætta við

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Add new
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: User
is: Notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Address
is: Heimilisfang

en: Users
is: Notendur

en: Empty text
is: Tómur texti

en: Order
is: Pöntun

en: Uncategorized
is: Óflokkað

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Add an address
is: Bæta við heimilisfangi

en: Addresses
is: Heimilisföng

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli
