User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Cancel
ja: キャンセル

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Add new
ja: 新規追加

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Address
ja: 住所

en: Users
ja: ユーザー

en: Empty text
ja: 空のテキスト

en: Order
ja: オーダー

en: Uncategorized
ja: カテゴリーなし

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Site information
ja: サイト情報

en: Address Book
ja: 住所録

en: Date created
ja: 作成日時

en: Select
ja: 選択

en: Add an address
ja: 住所を追加

en: Addresses
ja: 住所

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: In the form of WW (01 - 53).
ja: WW（01～53）の形式。

en: Address name
ja: 住所名

en: This will override any other link you have set.
ja: 他に設定したリンクがあれば、それによって上書きされます。

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: In the form of CCYYMMDD.
ja: CCYYMMDDの形式。

en: Created year + month
ja: 作成年月

en: In the form of YYYYMM.
ja: YYYYMMの形式。

en: Created year
ja: 作成年

en: In the form of YYYY.
ja: YYYYの形式。

en: Created month
ja: 作成月

en: In the form of MM (01 - 12).
ja: MM（01～12）の形式。

en: Created day
ja: 作成日

en: In the form of DD (01 - 31).
ja: DD（01～31）の形式。

en: Created week
ja: 作成週

en: Updated year + month
ja: 更新年月

en: Updated year
ja: 更新年

en: Updated month
ja: 更新月

en: Updated day
ja: 更新日

en: Updated week
ja: 更新週

en: Site-wide settings and other global information.
ja: サイト全体の設定とその他の共通した情報。
