User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (52 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Link
sv: Länk

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: View
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Address
sv: Adress

en: Users
sv: Användare

en: Empty text
sv: Text för tomt fält

en: Order
sv: Ordning

en: Uncategorized
sv: Ej kategoriserad

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: Address Book
sv: Adressbok

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: Select
sv: Välj

en: Add an address
sv: Lägg till en adress

en: Addresses
sv: Adresser

en: Text to display
sv: Text att visa

en: In the form of WW (01 - 53).
sv: På formen WW (01 - 53).

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: In the form of CCYYMMDD.
sv: På formen YYYYMMDD.

en: Created year + month
sv: Skapad år + månad

en: In the form of YYYYMM.
sv: På formen YYYYMM.

en: Created year
sv: Skapad år

en: In the form of YYYY.
sv: På formen YYYY.

en: Created month
sv: Skapad månad

en: In the form of MM (01 - 12).
sv: På formen MM (01 - 12).

en: Created day
sv: Skapad dag

en: In the form of DD (01 - 31).
sv: På formen DD (01 - 31).

en: Created week
sv: Skapad vecka

en: Updated year + month
sv: År + månad för uppdatering

en: Updated year
sv: År för uppdatering

en: Updated month
sv: Månad för uppdatering

en: Updated day
sv: Dag för uppdatering

en: Updated week
sv: Vecka för uppdatering

en: Date updated
sv: Uppdaterad den

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
sv: Genomförde beställning

en: Are you sure you want to delete this address?
sv: Är du säker på att du vill radera denna adress?

en: Deleting this address cannot be undone.
sv: Radering av denna adress kan inte ångras.
