User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (42 entries)

en: delete
vi: xoá

en: Delete
vi: Xóa

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: Link
vi: Liên kết

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Add new
vi: Thêm mới

en: View
vi: Xem

en: User
vi: Người dùng

en: User ID
vi: ID người dùng

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Users
vi: Người dùng

en: Empty text
vi: Văn bản trắng

en: Order
vi: Thứ tự

en: Uncategorized
vi: Chưa phân loại

en: Created date
vi: Ngày tạo ra

en: Updated date
vi: Ngày cập nhật

en: The changes have been saved.
vi: Thay đổi đã được lưu lại.

en: Site information
vi: Thông tin website

en: Address Book
vi: Sổ địa chỉ

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: Select
vi: Chọn

en: Add an address
vi: Thêm địa chỉ

en: Addresses
vi: Địa chỉ

en: In the form of WW (01 - 53).
vi: Ở dạng WW (01-53)

en: Delete link
vi: Xóa liên kết

en: Edit link
vi: Sửa liên kết

en: In the form of CCYYMMDD.
vi: Ở dạng CCYYMMDD.

en: In the form of YYYYMM.
vi: Ở dạng YYYYMM.

en: Created year
vi: Năm tạo ra

en: In the form of YYYY.
vi: Ở dạng YYYY

en: Created month
vi: Tháng tạo ra

en: In the form of MM (01 - 12).
vi: Ở dạng MM (01 - 12).

en: Created day
vi: Ngày tạo

en: In the form of DD (01 - 31).
vi: Ở dạng DD (01 - 31).

en: Created week
vi: Tuần tạo ra

en: Are you sure you want to delete this address?
vi: Có chắc là bạn muốn xóa địa chỉ này không?

en: Deleting this address cannot be undone.
vi: Không thể khôi phục lại các địa chỉ đã xóa.
