User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Empty text
cy: Testun gwag

en: Order
cy: Trefn

en: Uncategorized
cy: Heb ei gategoreiddio

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Site information
cy: Gwybodaeth am y safle

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Select
cy: Dewis

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: In the form of WW (01 - 53).
cy: Yn y ffurf WW (01-53)

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: In the form of CCYYMMDD.
cy: Yn y ffurf CCYYMMDD.

en: Created year + month
cy: Blwyddyn + mis y cafodd ei greu

en: In the form of YYYYMM.
cy: Yn y ffurf BBBBMM.

en: Created year
cy: Cafodd ei greu yn blwyddyn

en: In the form of YYYY.
cy: Yn y ffurf BBBB

en: Created month
cy: Cafodd ei greu ar fis

en: In the form of MM (01 - 12).
cy: Yn y ffurf MM (01-12)

en: Created day
cy: Cafodd ei greu ar ddydd

en: In the form of DD (01 - 31).
cy: Yn y ffurf DD (01-31)

en: Created week
cy: Cafodd ei greu yn wythnos
