User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Link
he: קישור

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Add new
he: הוספת חדש

en: View
he: צפיה

en: User
he: משתמש

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Address
he: כתובת

en: Users
he: חברי האתר

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Order
he: סידור

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Site information
he: מידע על האתר

en: Address Book
he: ספר כתובות

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Select
he: בחר

en: Add an address
he: הוסף כתובת

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: In the form of WW (01 - 53).
he: בצורה WW (01 - 53).

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: In the form of CCYYMMDD.
he: בצורת CCYYMMDD.

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: In the form of YYYYMM.
he: בצורה YYYYMM.

en: Created year
he: שנת יצירה

en: In the form of YYYY.
he: בתצורה YYYY.

en: Created month
he: חודש יצירה

en: In the form of MM (01 - 12).
he: במבנה של MM (01 - 12).

en: Created day
he: יום יצירה

en: In the form of DD (01 - 31).
he: במבנה DD (01 - 31).

en: Created week
he: שבוע יצירה

en: Updated year + month
he: חודש + שנת עידכון

en: Updated year
he: שנת עידכון

en: Updated month
he: חודש עידכון

en: Updated day
he: יום עידכון

en: Updated week
he: שבוע  עידכון
